PANIE JEZU ŁASKAWY I MIŁOSIERNY UFAM TOBIE ZAWSZE I WSZĘDZIE

Wpisy

 • niedziela, 21 kwietnia 2019
 • czwartek, 18 kwietnia 2019
 • piątek, 05 kwietnia 2019
 • niedziela, 31 marca 2019
  • Głód, głód, głód

   W Sudanie Południowym prawie 7 milionów ludzi cierpi z głodu, w tym wiele dzieci. Kraj pogrążony jest w chaosie. Ponad 50 lat z niewielkimi przerwami trawa tam wojna domowa. Odbywa się walka o władzę, a cierpią zwykli ludzie. Każdy z nas ma obowiązek im pomóc. Chociażby dlatego, że w życiu mieliśmy więcej szczęścia od nich. I nie brak nam chleba i wody. I nie tylko chleba i wody. Bo mamy znacznie więcej. A oni nie mają nic. Oraz dlatego powinniśmy pomóc, bo to takie ludzkie. Pomóc i uratować komuś życie. Wystarczy tylko rozejrzeć się i wybrać sposób pomocy. A sposobów jest wiele. Wsparcie akcji w UNICEF, SMS z pomocą, zbiórka na Misje w Kościołach, bezpośrednia pomoc finansowa Misjonarzom tam pracującym i inne.

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   melisa48
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 marca 2019 19:37
 • piątek, 29 marca 2019
 • poniedziałek, 25 marca 2019
  • ZWIASTOWANIE NMP

                  

   "Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi

   i Poczęła z Ducha Świętego"

   Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam o tym zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Anioł Gabriel przyszedł do Maryi z Nazaretu, by zwiastować jej, że to na niej spełnią się słowa proroków. 

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   melisa48
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 marca 2019 09:36
 • wtorek, 19 marca 2019
 • poniedziałek, 18 marca 2019
  • Tak mi się wydaje

    

   Świadomość człowieka mieszka w duszy. I nie ma z rozumem nic wspólnego. Lecz kontroluje umysł. Poprzez trening można nauczyć się rozpoznawać zakusy swojego umysłu, który jest zawodny i zwodny. Jak i rozpoznawać rozsądne i poprawne myśli swojej duszy. Wygląda to tak, jakby w człowieku było dwa razy "ja". Co nie znaczy, że jest to rozdwojenie jaźni. Jest to tylko obserwacja duszą samego siebie. Obserwacja świadomością, która mieszka w duszy. Ile to razy umysł człowieka mówi jedno, a dusza poddaje pod rozwagę i mówi co innego. Lecz, ponieważ umysł nastawiony jest na "ego", na teraźniejszość dlatego człowiek często wybiera to, co on radzi. Nie słucha swojej duszy, która nie myśli o doczesności.  Lecz ukierunkowana jest na wieczność. Podczas śmierci mózg człowieka umiera. I podlega rozkładowi. Świadomość mieszkająca w tchnieniu, które daje życie, czyli w duszy pozostaje. Dlatego dusza po śmierci jest jeszcze bardziej żywa i świadoma niż za życia ziemskiego. I sama już wtedy widzi, co było dobre w jej życiu, a co było złe. Tak mi się wydaje. 

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   melisa48
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 marca 2019 08:50
 • poniedziałek, 11 marca 2019
  • Święty Josemaria Escriva

      Św. Josemaria Escriva,

   hiszpański ksiądz katolicki, twórca Opus Dei. Beatyfikowany przez Papieża Jana Pawła II w 1992 roku. A kanonizowany w 2002 roku.

   Według nauczania Josemarii każdy człowiek stworzony jest do świętości. Osoby świeckie mają dochodzić do świętości poprzez swoją codzienną pracę, która będzie wykonywana jak najdokładniej i z miłością do Pana Jezusa. W codziennej pracy nie ma niczego bezużytecznego, czy małego. Wytrwać w miłości w małych rzeczach, to heroizm.

   Josemaria zachęcał, aby umieścić Maryję we wszystkich sprawach swojego życia.

   A Msza Święta jest ośrodkiem i centrum życia wewnętrznego. Msza Święta dostarcza Bożej energii do życia, do świętości i do apostolstwa -głosił Josemaria.

   Chciał On, aby Modlitwa była pełną miłości i prostoty rozmową z Panem Bogiem obecnym w duszy.

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   melisa48
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 11 marca 2019 20:57
 • wtorek, 05 marca 2019
 • czwartek, 28 lutego 2019
  • Opus Dei

   Opus Dei, to znaczy Dzieło Boże. Opus Dei jest instytucją Kościoła Katolickiego. Zadanie którego jest pomoc ludziom w szukaniu świętości w każdej sytuacji życiowej. I w każdym miejscu poprzez uświęcanie swojej pracy. Do świętości stworzeni są nie tylko wybrańcy, ale wszyscy ludzie niezależnie od rodzaju wykonywanej przez nich pracy, niezależnie od wykształcenia, zamożności, płci, czy przynależności do danej warstwy społecznej. Instytucję Opus Dei założył w 1928 roku hiszpański ksiądz katolicki Josemaria Escriva, którego w 1992 roku beatyfikował Papież Jan Paweł II. Wierni powołani są do krzewienia świętości poprzez swoją solidną pracę. Oczywiście praca nie może zastąpić Modlitwy. Praca jest drugą najważniejszą rzeczą na drodze do uświęcania się zaraz po sprawach duchowych. Człowiek poprzez postawę modlitewną i solidną pracę ma świadczyć o swojej miłości do Pana Boga. I ma w ten sposób rozsławiać Królestwo Boże. Człowiek ma odnajdywać Pana Boga w życiu codziennym i nawet podczas prozaicznych czynności. Znalezienie Pana Boga w swoim życiu sprowadza na człowieka spokój, szczęście i spełnienie.

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   melisa48
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 lutego 2019 12:18
 • wtorek, 26 lutego 2019
  • Życie duszy

       Duszę posiada każdy.

   Życie duszy nie kończy się na śmierci. Jest wprost przeciwnie, życie duszy po śmierci się dopiero zaczyna. Śmierć jest przekroczeniem granicy i zamknięciem ziemskiego etapu. Życie ziemskie, to krótka pielgrzymka, której głównym zadanie jest gromadzenie sobie skarbów w niebie. Nie gromadzenie ich na ziemi, gdzie niszczeją i nie można ich zabrać do wieczności. Lecz gromadzenie skarbów w niebie, które nigdy się nie zniszczą i nie przeminą i pójdą z nami do wieczności. A życie wieczne, to zapłata za nagromadzone skarby. To stały pobyt w Ojczyźnie Niebieskiej pełnej szczęścia płynącego z obecności Pana Boga. 

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   melisa48
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 lutego 2019 13:41

Zakładki

 • 1. Panie Jezu Łaskawy i Miłosierny ufam Tobie zawsze i wszędzie.

 • 2. Apostolstwo świeckie - Głosić Jezusa Chrystusa na cztery strony świata za przyczyną Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa.

 • 3. BLOG KATOLICKI

 • 4. autor - służka Pana Jezusa mniejsza od maluczkich.

 • 5. Pozwalam na kopiowanie moich Obrazów i wierszy.

 • 6. Reklamy charytatywne

Kanał informacyjny

pomoc.morph.pl - Pomoc charytatywna PustaMiska - akcja charytatywna Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

Opcje Bloxa