PANIE JEZU ŁASKAWY I MIŁOSIERNY UFAM TOBIE ZAWSZE I WSZĘDZIE

Wpis

niedziela, 12 listopada 2017

Myśli św. Salezego

 

Oto niektóre myśli św. Franciszka Salezego.

- Wszystko co się zdarza w życiu z wyjątkiem grzechu Bóg chce, a przynajmniej to dopuszcza. Kto naprawdę Boga kocha jest gotów przyjąć każde wydarzenie.

- Trzeba umiłować własny stan życia. Wolą Bożą z miłości do Niego jest abyśmy kochali i praktykowali swój stan. Tym samym godząc się z tym, co Pan Bóg zsyła.

- Nie siejcie swoich pragnień w ogrodzie bliźniego. Uprawiajmy wyłącznie własny ogród. Trzeba pragnąć być tym, kim się jest.

- Niedobre są bezowocne pragnienia. Najmniejsze dokonanie jest bardziej pożyteczne, niż wielkie pragnienie, którego nie możemy zrealizować z braku możliwości.

- Nie trzeba pragnąć dojść do świętości nagle. Lecz jeżeli chcemy być świętymi świętością prawdziwą należy postępować wspólną i zwyczajną drogą, która jest najpewniejsza.

- W życiu chrześcijańskim wszystko jest Owocem Łaski Ducha Świętego, ale dar łaski wymaga współpracy człowieka. 

- Cnoty do praktykowania są różne w zależności od osoby. A w wyborze cnót, w których mamy się ćwiczyć winniśmy się skłaniać raczej do tych, które są bardziej zgodne z naszym powołaniem i z naszymi obowiązkami. A nie z tymi , które nam się bardziej podobają.

- Istnieje hierarchia cnót. Na pierwszym miejscu znajduje się miłość, podczas gdy inne cnoty towarzyszą jej lub ją naśladują.


Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
melisa48
Czas publikacji:
niedziela, 12 listopada 2017 14:58

Polecane wpisy